Ladislav Špaček – DESET LET S VÁCLAVEM HAVLEM

9. 10. 2024
18:00 - 20:00
AULA - BUDOVA G, TUL
Pořadatel: SFM Liberec s. r. o.

O akci


V rámci
18. ročníku veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA WEEK LIBEREC 2024, který proběhne ve dnech 7. – 13. 10. 2024 se bude konat přednáška Ladislava Špačka na téma Deset let s Václavem Havlem. 

 

Díky spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci mají její studenti zvýhodněné vstupné. 

Vstupenky pro studenty TUL budou kontrolovány při vstupu na akci (ISIC, potvrzení o studiu, atd...) 

 

Beseda vychází ze vzpomínek na působení pana Špačka na Pražském hradě v roli mluvčího prezidenta republiky. Podkladem je bohatá obrazová dokumentace doprovázená jeho komentáři. 

Vypráví o roli, kterou hrál Václav Havel doma i ve světě, o cestách po světě, o lidech, se kterými se setkal. Některé historky jsou veselé, jiné smutné, přesně tak, jak je život přinášel. 

 

Garant a přednášející: 

Ladislav Špaček, původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin.

Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Pro děti napsal tři úspěšné knihy etikety Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy. Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa. Velkým dílem je čtyřsetstránková ETIKETA, moderní etiketa pro každého. V posledním roce vydal etiketu pro školáky Rokovy výlety do historie a příručku Etiketa obchodníka. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů.
 

Základní vstupné
440
Zvýhodněné vstupné
390