Olympijský oheň v Home Credit Areně už hoří!


V neděli 23. června 2019 proběhlo slavnostní zahájení her IX. Letní olympiády dětí a mládeže 2019, které se svým pojetím a atmosférou příliš nelišilo od zahájení „velké“ olympiády.


Několik hodin před samotným zahajovacím ceremoniálem v 17 hodin se areál Sport Parku zaplnil výpravami z jednotlivých krajů, slavnými sportovci, zástupci krajů i návštěvníky z řad veřejnosti. Především pro mladé sportovce i návštěvníky byly v bezprostředním okolí Home Credit Areny připraveny sportovní atrakce, jako například hřiště pro korfbal a florbal, parkourová dráha nebo horolezecká stěna.


I přímo v Aréně byla ještě před zahájením her cítit skvělá atmosféra plná světelných efektů a zábavy.


Známé tváře zahájily olympiádu mladých


Oficiální zahájení vypuklo v 17 hodin na hlavní ploše Home Credit Areny, z jejíchž tribun jej sledovaly více než čtyři tisícovky přímých účastníků Olympiády dětí a mládeže 2019 i veřejnosti nadšené pro sport.


Celým programem provázel bývalý akrobatický lyžař a moderátor Aleš Valenta a po zahajovacím vystoupení taneční skupiny A-Styl začal očekávaný slavnostní nástup všech olympijských výprav ze 14 krajů a Hlavního města Prahy. V čele výprav šli vlajkonošové z řad profesionálních sportovců – vlajkonoškou Libereckého kraje byla hvězda uplynulé biatlonové sezóny Markéta Davidová.


Po zařazení všech patnácti výprav následovaly projevy zástupců hlavních organizátorů her IX. Letních olympijských her dětí a mládeže – předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.


Po přivítání mladých olympioniků a slavnostních slibech, že se všechny mladé sportovní naděje zavazují k dodržování fair play, došlo na další z vrcholů večera – zapálení olympijského ohně. O to se postarala hvězda snowboardcrossu Eva Samková, jejíž jméno zústávalo až do poslední chvíle tajemstvím.


ODM budiž úspěšně zahájena!


V Home Credit Areně ještě na závěr proběhl koncert zpěváka Sebastiana a nyní už jsou boje o medaile v plném proudu!


Olympiáda dětí a mládeže 2019 se bude do Sport Parku Liberec vracet v průběhu celého týdne – Home Credit Arena je jedním z oficiálních olympijských domů, odehrají se zde různé turnaje i doprovodný program a na závěr zde proběhne i oficiální zakončení celé akce.
Foto: zdroj ODM 2019
Zobrazeno 966x
24.06.2019 15:05
zpět