SPORT PARK MEDICAL ZKRACUJE VAŠI CESTU K UZDRAVENÍ


MEDICAL NEDAVNO OSLAVIL DVOULETE VYROČI. JAK SE ZA TU DOBU ZMĚNIL JEHO KONCEPT?

Naše služby se díky částečným personálním obměnám rozšířily. Na původní myšlence, tedy poskytování komplexní péče pacientům s obtížemi pohybového aparátu, se nic nezměnilo. Za dva roky fungování kliniky se nám velmi osvědčil koncept dynamické neuromuskulární stabilizace, který při cvičení využívají naše fyzioterapeutky. Výsledky, kterých dosahují s pacienty využitím metod vyvinutých profesorem Pavlem Kolářem, mě nepřestávají překvapovat.

CO ZA NOVINKY MŮŽEME VE TŘETIM ROCE FUNGOVANI VE SPORT PARK MEDICAL ČEKAT?

Rozšířili jsme náš lékařský tým o vynikajícího odborníka na sportovní traumatologii a artroskopické rekonstrukce kloubů MUDr.Jana Žmolíka. V horizontu několika málo měsíců čekáme ještě přírůstek v podobě neurologa. Nyní jsme schopni našim pacientům poskytnout odborné vyšetření voborech ortopedie a neurochirurgie, naplánovat jim operační i konzervativní léčbu (např. aplikaci kloubní výživy přímo do kloubu) a dále zajistit navazující fyzioterapii – přímé propojení lékaře a fyzioterapeutek je jednou z hlavních předností našeho centra. Samozřejmostí je udržení stávajících služeb nutriční terapeutky Nikoly Kochové, která spolupracuje i s A týmem Bílých tygrů.


Přímé propojení lékařů 
a fyzioterapeutů je jedna z hlavních předností našeho centra.

MOHOU K VAM PŘIJIT I LIDE, KTEŘAKTIVNĚ NESPORTUJI NEBO SPORTUJI JEN AMATERSKY?

Rozhodně ano. Vrcholoví sportovci tvoří jen malou část našich pacientů. Aktivní cvičení s fyzioterapeutkou nebo regenerační masáž vedená zkušenou masérkou pomůže lidem se sedavým zaměstnáním, po úraze i aktivním seniorům, kteří mají degenerativní onemocnění

 

POKUD MI LEKAŘI VE SPORT PARK MEDICAL DOPORUČI SPECIALNI VYŠETŘENI NEBO DOKONCE OPERACI, POMŮŽETE MI S OBJEDNANIM?

Ano, ve spolupráci s Protonovým centrem Praha jsme schopni v případě potřeby zajistit vyšetření magnetickou rezonancí do 2 týdnů, artroskopické rekonstrukce kloubů provádějí naši lékaři mezi 2 a 4 týdny od indikace. V kombinaci s velmi krátkými objednacími dobami do naší ambulance a na následnou rehabilitační péči je návrat do normálního života a ke sportovním aktivitám pacienta mnohem rychlejší. Navíc celým procesem pacienta provede naše slečna recepční, takže mu odpadnou nepříjemné organizační starosti.

SPOLUPRACUJETE I S MLADYMI TYMY BILYCH TYGRŮ (TJ BILI TYGŘI). CO BYSTE PORADIL RODIČŮM DĚTI S JEDNOSTRANNOU ZATĚŽI ZE SPORTU?

Vždycky, když se bavím s rodiči dětí, které vrcholově sportují, slyším nářky, že se děti málo protahují. Ale tak jako se většina dětí dobrovolně neučí a studiem je provází učitel, stejně tak se děti samy nebudou protahovat a potřebují někoho, kdo je odborně provede strečinkem, regeneračními technikami a například i aktivací svalových skupin, které neposilují u sportování. Ideální osobou je fyzioterapeut, který komplexně posoudí stav pohybového aparátu dítěte a postupně ho zaučí do každodenního cvičení. Příjemným bonusem a vedlejším efektem takové péče je i zlepšení sportovních výkonů, což ocení i malí pacienti – sportovci. Dále bych doporučil najít dítěti kompenzační sport, který není jednostranný a bude symetricky rozvíjet motorické dovednosti.

JAKY JE PODLE VAS AKTUALNĚ NEJVĚTŠPROBLEM POHYBOVEHO APARATU U LIDI?

Asi to bude znít jako klišé, ale je to nedostatek času. Dnešní doba je velmi rychlá, zaměřená na podávání výkonů jak v zaměstnání, tak i ve sportu. Když dneska někdo běhá, tak proto aby zaběhl maraton pod 3,5 hodiny. Práce i sportování je pro tělo zátěž, po ní by měl následovat aktivní odpočinek. Pohybový aparát vyžaduje určitou péči a čím je starší, tím větší nároky má. Každý člověk by si měl najít chvíli pro svoje tělo. Ideální forma je posilování hlubokého stabilizačního systému těla, protažení svalů, centrace kloubů za pomoci fyzioterapeuta.

DA SE FYZIOTERAPIE VYUŽIT I JAKO PREVENCE ZRANĚNI NEBO TŘEBA KEZLEPŠENI SPORTOVNIHO VYKONU? RESPEKTIVE, MŮŽU DO SPORT PARK MEDICAL PŘIJIT I KDYŽ MĚ ZROVNA NETRAPI KONKRETNI ZRANĚNI?

Preventivně cvičící pacient je sen každého fyzioterapeuta. Fyzioterapii samotné předchází vždy důkladné vyšetření pohybového aparátu, při kterém fyzioterapeut zjistí „slabá místa“ a na ně se při preventivním cvičení zaměří. Žádný člověk nemá 100% fungující svaly v absolutní rovnováze. Dobrý fyzioterapeut dokáže aktivovat svaly hlubokého stabilizačního systému, odstranit dysbalance svalových skupin, zapojit do pohybových vzorců i svaly dosud nevyužívané, přetíženým svalům odlehčit a tak dále. Po absolvování fyzioterapie dochází ke zlepšení výkonnosti, ale hlavně pacient sportuje zdravě, pohybový aparát se pak méně opotřebovává.

Více o centru naleznete na www.sportparkmedical.cz

Zobrazeno 827x
19.12.2018 09:55
zpět