Cookies
SFM Liberec s.r.o. potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout, případně souhlas následně změnit v nastavení cookies.

Sny se plní u nás, staň se Tygrem!


Vyzkoušejte si, jaké to je být hokejistou.
Bílí Tygři v rámci veletrhu Sport Live přímo v Home Credit Areně pořádají speciální ukázkový trénink pro každého, kdo má rád hokej a chtěl by se mu aktivně věnovat. Každé příchozí dítě dostane tygří dres, velkým lákadlem pak určitě bude přítomnost hráčů A-týmu a klubové juniorky, kteří budou dětem aktivně pomáhat a asistovat. Začínáme v 9:30 na ledě.
Veškeré hokejové a bruslařské vybavení je možné si zapůjčit přímo na místě, stačí si přinést rukavice a helmu (postačí cyklistická). Po programu na ledě si děti budou moci vyzkoušet úplně nová street hokejová hřiště, která klub ve spolupráci s provozovatelem Sport Parku Liberec vybudoval v bezprostřední blízkosti Home Credit Areny. Ve Svijanské aréně pak bude probíhat tradiční Memoriál J. Kasíka, kde můžete v akci malé Tygry vidět naživo. V Home Credit Areně pak můžete po celý den okusit virtuální hokejovou realitu díky Sense Areně a další soutěže. Celý den tak můžete strávit s Tygrem a pokud se Vám to bude líbit, rádi Vás v našem klubu přivítáme!

Hokej v Liberci je dostupný a zábavný! Každý nový člen má u nás první měsíc zdarma.
Hokej jako zájmový kroužek provází spousta mýtů, které ale Bílí Tygři boří. Sport je u nás cenově dostupný – první měsíc členství v tygří základně nabízí klub zdarma a děti s rodiči se poté mohou rozhodnout, zda chtějí v hokeji pokračovat. Měsíční příspěvky pak u Tygrů do druhé třídy činí 500 Kč. Za tuto částku zde dítě nejen trénuje, ale také hraje zápasy a turnaje. „Od školky až po třetí třídu navíc dětem můžeme zapůjčit výstroj. Rodiče se nemusejí bát, že by do sportu svých dětí museli hned od začátku investovat velké peníze,“ připomíná nový šéftrenér klubové základny Petr Šafařovský.
Trenéři také apelují na to, aby byl pro děti hokej v začátcích hlavně zábavou, na kterou se budou pokaždé těšit. „Všechno se snažíme dělat herní formou, aby to děti bavilo a byly do tréninku zapálené. Snažíme se o to, aby děti po tréninku mohly doma vyprávět, co zajímavého zažily. Když je tréninky budou bavit, vrátí se k nám natěšené na další práci. Při zápasech se snažíme, aby si děti hru užívaly a necháváme jim volnost, protože hokej je krásný sport,“ říká Šafařovský.

Sport Park Liberec? Ráj všestrannosti.
V Liberci není hokej ohraničený jen mantinely zimního stadionu. Klub věnuje velkou pozornost všesportovní průpravě dětí, k čemuž jsou ve Sport Parku Liberec ideální podmínky. „Na tréninky mimo led budeme od nové sezóny klást ještě větší důraz,“ hlásí Šafařovský. „Nakoupili jsme spoustu pomůcek do tělocvičny, ať to jsou basketbalové koše, trampolína, nebo gymnastické vybavení. Občas se nám stává, že díky tomu, že s námi děti poznají více sportů, se nakonec začnou věnovat něčemu jinému. A tak je to vlastně správně – díky naší práci se nám v nich podařilo vztah ke sportu vybudovat či posílit a oni si jen vyberou pro sebe tu správnou cestu. Ale jsem moc rád, že se nám tenhle rok podařilo navýšit členskou základnu a věřím, že tomu tak bude i nadále. Hokej děti u nás baví a je to vidět.“Hokej je u nás pro každého. Nejmladší děti začínají v Tygříkovi.
Pro to, aby se jakékoliv dítě mohlo ve Sport Parku Liberec věnovat pod vedením Bílých Tygrů hokeji, není důležité v podstatě nic jiného, než aby o to mělo opravdový zájem a sport ho bavil. „U nás děti rozhodně nezatracujeme, pokud na první pohled neoplývají hokejovým nadáním. Hrát s námi může opravdu každý. Nejen proto, že talent nakonec nemusí hrát žádnou roli, ale také proto, že je naším cílem dát prostor opravdu každému, vysvětluje šéftrenér klubové základny. Tygřík je určen pro děti, které se narodily v roce 2017 a 2018 nebo pro starší děti, kteří s hokejem začínají a potřebují se nejprve správně naučit bruslit.

Individuální přístup už v nejmladším věku.
Trenérský tým Bílých Tygrů se v nejmladších kategoriích výrazně rozrostl. Cílem je vytvoření unikátního prostředí, kde děti budou mít už od svých začátků co největší individuální péči. Na ledě se při tréninku základny sejde najednou až šest trenérů! „Trenéři se pak mohou jednotlivým dětem mnohem více věnovat. V útlém věku je hodně důležité osvojit si správnou techniku bruslení, což není jednoduché, když je na třicet dětí třeba jen jeden trenér. V tomto počtu dokážeme ke svým svěřencům přistupovat výrazně individuálněji,“ pochvaluje si Petr Šafařovský.

Kam až vede tygří cesta?
Bílí Tygři se netají specifickým přístupem k vývoji mladých hokejistů – a to jak na ledě, tak i mimo něj. „Nejradši samozřejmě jsme, když hráči naší cestou dojdou až do A-týmu, nebo dokonce do NHL,“ usmívá se Šafařovský. „Tygří cesta je hodně postavená na prožitku ze hry a vytvoření takového vztahu k hokeji, aby se k nám hráči – i když se z nich třeba nestanou profesionální hokejisté – rádi vraceli v jiných rolích. Třeba jako trenéři nebo rozhodčí.“

NÁBOR PROBÍHÁ CELOROČNĚ
ROZPIS TRÉNINKŮ OD 5. 9. 2022:
TYGŘÍK (ročník 2017 a 2018) 
Úterý 17:15 – 18:15
Čtvrtek 17:15 – 18:15
Sobota 10:00 – 11:00

U7 (ročník 2016)
Pondělí 16:45 – 17:45

Středa 18:00 – 19:00
Sobota 8:45 – 9:45

KONTAKT:
Petr Šafařovský
T: 775 979 439
e-mail: safarovsky@hcbilitygri.cz

mladez.hcbilitygri.cz
Zobrazeno 716x
16.08.2022 10:22
zpět