Cookies
SFM Liberec s.r.o. potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout, případně souhlas následně změnit v nastavení cookies.

U Home Credit Areny vyrostla dvě nová hřiště pro spontánní pohyb


Liberec - Bílí Tygři ve spolupráci s provozovatelem Sport Parku Liberec vybudovali dvě nová hřiště pro mládež, sloužit budou především na street hokej a fotbal. Provozovatel areálu tak s klubem dělá další krok v podpoře spontánního pohybu mladých sportovců. 

Bílí Tygři dlouhodobě hlásí, že spontánní pohyb je nezbytnou složkou výchovy úspěšného mladého sportovce. Nová hřiště jsou místem, kde mohou děti bezplatně trávit čas před nebo mezi tréninky či o víkendech.
„Vzhledem k vysoké koncentraci sportů v areálu Sport Parku Liberec se jedná o skvělou možnost jak si zcela spontánně zasportovat v malém počtu. Hřiště jsou otevřena každý den a všem, kdo bude dodržovat provozní řád. Je to krok, který doufejme nezůstane jedním z mála. V tomto trendu chceme pokračovat ,“ řekl za provozovatele areálu a klub, Přinda Lukáš.

Celá investice stála jen 150 tisíc korun a to zejména díky šikovnosti pracovníků areálu, kteří vlastnoručně realizovali konstrukce hřišť a mantinely. Velká výhoda je, že hřiště jsou kompletně zastřešená, hráči si je tedy mohou užít v jakémkoliv počasí.

Partnerem projektu jsou Bílí Tygři, kteří outdoorová hřiště budou kromě běžného provozu využívat také na speciálních akcích, jako jsou například oblíbené letní hokejové kempy.

"Hřiště jsou další ukázkou naší inovace tréninku. Chceme hokejovou obec přesvědčit, že pohybová spontánnost je extrémně důležitá a my se na ni zejména v mladších kategoriích soustředíme. Věříme, že naši svěřenci budou hřiště hojně využívat, a to přirozenou cestou – ne, že hráče někdo do něčeho nutí. I s pomocí nových hřišť se chceme přiblížit metě 21 hodin aktivního pohybu týdně, což je považováno za optimální, " osvětlil motivaci Petr Silovský – rozvojový  manažer Akademie Bílých Tygrů.
Zobrazeno 1435x
27.06.2022 20:22
zpět