Cookies
SFM Liberec s.r.o. potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout, případně souhlas následně změnit v nastavení cookies.

V Liberci se odehrává i „paralympiáda“ mladých

Každá olympiáda má i svou paralympiádu a jinak tomu není ani u Olympiády dětí a mládeže 2019, která se koná v posledním červnovém týdnu v Libereckém kraji. Souběžně s ODM 2019 právě v Liberci až do středy 26. června probíhají 55. Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků


Do Liberce dorazilo více než 200 mladých handicapovaných z 11 českých škol. Soutěže v malé kopané, atletice, basketbalu a plavání se odehrají u nás ve Sport Parku Liberec a dále pak v libereckém bazénu, areálu TUL v Harcově a na ZŠ Dobiášova. Sport Park hostí veškeré atletické závody od sprintů až po hod koulí.


Hlavní část soutěží se ve Sport Parku odehrála v průběhu úterý 25. června, kdy proběhla všechna atletická klání. Podle organizátorů ze ZŠ a MŠ Logopedické Liberec však nejsou tyto hry pouze o sportu, ale především o setkávání se dětí a mladých s podobným postižením, vzájemnému poznávání a sdílení zkušeností. 


* Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků [online]. Liberec: ZŠ a MŠ logopedická Liberec, ©2019 [cit. 25. 6. 2019]. Dostupné z - zdroj

Zobrazeno 3627x
25.06.2019 13:13
zpět