Cookies
SFM Liberec s.r.o. potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout, případně souhlas následně změnit v nastavení cookies.

Výzva Neseď! Makej! rozhýbala takřka 2 000 dětí!


Výzva Neseď! Makej! rozhýbala takřka 2 000 dětí!

Děti dnes v době distanční výuky a lockdownu velmi trpí nedostatkem pohybu – chybí jim tělesná výchova i sportovní kroužky. Právě proto si pro ně organizátoři ze Sport Parku Liberec připravili čtyřtýdenní sportovní výzvu Nesed! Makej! plnou úkolů i odměn pro účastníky, které se nakonec zúčastnilo téměř 2 000 dětí. Nejmladšímu přitom byl pouhý rok. Celá výzva byla připravena tak, aby respektovala všechna platná nařízení vlády ČR a děti ji tak mohly absolvovat individuálně nebo za podpory rodičů.

Během jednoho měsíce děti mohly absolvovat celkem čtyři úkoly – například skákání žabáků, běh na 1 400 m apod. Úkoly byly uzpůsobeny tak, aby je zvládly děti všech věkových kategorií. Jako motivace dětem sloužily zajímavé věcné ceny určené pro vítěze jednotlivých kategorií (do 6 let, od 7 do 9 let, od 10 do 12 let a od 13 do 15 let) od hlavních partnerů výzvy, kterými byly společnosti Decathlon, Cycology, Tým silniční bezpečnosti a Sport Kids, a také od Bílých Tygrů Liberec nebo společnosti Mocca.

Garantem celé výzvy pak byl Globus Česko Liberec, který se Sport Parkem Liberec dlouhodobě spolupracuje na akcích zaměřených na podporu zdravého pohybu a stravování dětí, jako je například příměstský tábor Hravé prázdniny.

V průběhu všech výzev děti online formou podpořily sportovní hvězdy, mezi kterými nechyběl fotbalista Horst Siegl, biatlonistka Lucie Charvátová či mistr světa v capoeiře Tomáš Zummer a mnoho dalších.

„Jsme rádi, že se naše výzva Neseď! Makej! setkala s tak velkým úspěchem. Ukazuje to, jak rády se děti hýbou, jsou soutěživé a sport ke svému životu potřebují. I kvůli nim bychom si opravdu moc přáli, aby se celá situace vrátila do normálu a děti měly přístup ke sportu jako dříve,“ uvedla manažerka celého projektu Tereza Matulová z pořádající společnosti SFM Liberec.

Zobrazeno 1874x
22.03.2021 12:55
zpět