Boney M ft. Liz Mitchell

2. 11. 2019
Home Credit Arena

O akci

Koncert legendární pop / eurodisco skupiny BONEY M v Liberci.

Předkapela skupina VERONA 

Program koncertu:

Otevření hlavního vstupu 17:30

Záhájení -  Verona     18:30

Zahájení - BoneyM    20:30

Předpokládané ukončení koncertu   22:00

 


Boney M je německá popová a eurodisko skupina, kterou v roce 1974 založil německý kuchař Franz Reuther. Zpěvák, který se nechal přejmenovat na zvučnějšího "Franka Fariana". Původně plánoval založit sólový projekt, nakonec ale došlo ke kompletní obměně.

Prvního úspěchu dosáhl Farian se singlem Baby Do You Wanna Bump, který nazpíval sám, pomocí techniky ale dosáhl vícehlasých triků. To se lidem líbilo a Farian se rozhodl skupinu rozšířit.

Nakonec ji přenechal kvartetu, které zná dodnes celý svět. Liz Mitchell, Marcia Barrett, Maizie Williams a Bobby Farrell se stali tvářemi Boney M a Farian zůstal v pozadí. 

Věnoval se managementu, kapelu vedl a řídil, při koncertech ale nevystupoval. Přesto se na ni hudebně podílel víc, než by se mohlo zdát. Všechny písně totiž nazpíval on, a legendární Bobby Farrell byl pouze taneční ikona.

Na svém prvním albu Take the Heat off Me, které vyšlo v roce 1976 a byl na něm velký hit Daddy Cool, se rozhodl ponechat pouze hlasy Liz Mitchellové a Marcie Barrettové. Album se stalo v Německu hitem a po chvíli ovládlo evropské žebříčky.

O rok později vydala skupina desku Love for Sale, která obsahovala hity Ma Baker a Belfast. Ty kapelu katapultovaly do čela hitparád po celém světě a obrovský úspěch Boney M byl zaručen. 

Další dvě alba Nightflight to Venus a Oceans of Fantasy se umístila na špičce britského žebříčku. Vzešly z nich celosvětové diskotékové hity Brown Girl in the Ring nebo Painter Man, předělávka hitu z roku 1966 od skupiny The Creation. Skladbu Rivers of Babylon, která se stala jejich největším hitem v USA, u nás zpopularizoval svojí verzí nazvanou Babylon Karel Gott.

Na deskách se ale stále častěji podílel pouze sám Farian a spolupráci s jakýmkoliv ze svých čtyř zpěváků odmítal. Tvrdil, že se jejich hlasový repertoár do jeho písní nehodí. Nastal ale problém, který musel neprodleně začít řešit. Diváci volali po živých koncertech.

Ty nakonec vyřešil vskutku originálně - všechny probíhaly na playback. Namísto hudby a zpěvu tak byly hlavní ikonou živých vystoupení taneční kreace Bobba Farrella. A byl to také na dlouhou dobu jeden z mála důvodů, proč byl nizozemský tanečník pocházející z Aruby v kapele.

Boney M vydávaly jeden hit za druhým a lidé je milovali. Co na tom, že písně ve skutečnosti zpívala z kapely pouze Liz Mitchellová a zbytek byl jen potřebný kompars. Kdo to nevěděl, byl spokojený, a ten kdo to věděl, to nijak neřešil.

Boney M za svoji kariéru získali celkem 42 zlatých, 50 platinových a 50 stříbrných desek a prodali 150 milionů disků. V roce 1978 byli jednou z prvních západoevropských skupin, které mohly oficiálně vystoupit v Sovětském svazu. Na pozvání tehdejšího sovětského vůdce Leonida Brežněva vystoupili přímo na Rudém náměstí, přestože jejich velký hit Rasputin se kvůli textu nedočkal v bývalém Sovětském svazu vydání.Informace ke vstupnému:

Vstupné sezení:

1. Vlna předprodeje – do 30.6. 2019            749,- Kč
2. Vlna předprodeje – do 1.11. 2019            849,- Kč
V den akce                                                    949,- Kč 

  

Vstupné stání:
1. Vlna předprodeje – do 30.6. 2019            649,- Kč
2. Vlna předprodeje – do 1.11. 2019            749,- Kč
V den akce                                                   949,- Kč


Doplňující infomrace ke vstupenkám:

Majitelé skyboxů, V.I.P. stolů a V.I.P. sedadel  -  v případě prodeje max. 50-ti vstupenek do VIP patra, bude občerstvení zajištěno formou „ala carte“. Při návštěvnosti více jak 50 osob bude zajištěn catering.
stání plocha - 2. vlna předprodeje
749
Sezení - 2. vlna předprodeje
849
majitelé skyboxů, V.I.P. stolů a V.I.P. sedadel (částka neobsahuje cateringové služby)
649
ZTP/P - nevozíčkář + doprovod 449 Kč
449
ZTP/P - vozíčkáč + doprovod 449 Kč
349
Jednorázový vstup do VIP Patra - v ceně je zahrnut vstup do V.I.P. patra,vstupenka a catering. V případě zájmu nás kontaktujte na hrubes@homecreditarena.cz
2 649