Mistrovství světa v agility 2017

5. 10. 2017 - 8. 10. 2017
Home Credit Arena
P.J.Art Production s.r.o.

O akci

Po úspěšném ME v agility v roce 2010 a Mistrovství světa v agility 2012, které se konalu v areálu Sport Parku Liberec, se čtvernozí závodníci se svými pány opět chystají na cestu do Liberce. Začátkem října roku 2017 se totiž v Home Credit Areně uskuteční Mistrovství světa v agility 2017.  Od 5. do 8. října bude liberecká Home Credit Arena hostit kolem 500 závodníků se psy z více než 40 zemí z celého světa. I v Česku je tento sport stále populárnější a čeští závodnici patří ke světové špičce. Zakoupit vstupenky bude možné od 1. března v sítích Ticketpro nebo na pokladně Home Credit Areny. Část výtěžku poputuje na pomoc útulku Azyl pes v Krásném Lese na Liberecku.

Kompletní informace najdete na oficiálním webu akce www.agility2017.cz.
Harmonogram akce
najdete zde.

INFORMACE K PARKOVÁNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY!

V době konání akce Mistrovství světa v Agility bude v celém areálu Sport Parku Liberec omezená možnost parkování. Parkování na centrálním parkovišti je během akce vyhrazeno pouze pro závodníky. Využijte prosím parkování v ulici Máchova a dále bude v k dispozici parkování ve Svijanském Dvoře v těchto časech:

  • v sobotu 7. října od 11.00 hodin
  • v neděli 8. října po celý den

V případě naplnění kapacity, využijte parkování v přilehlých ulicích. Děkujeme za pochopení.

Co je agility? Agility je zábava!
To je slogan doprovázející agility od jeho vzniku a snad nejlépe vystihuje tento sport. Agility vzniklo v roce 1978 v Anglii, odkud se záhy rozšířilo do USA, Evropy i zbytku světa. Jako nový sport samozřejmě prodělalo a stále prodělává prudký vývoj s řadou změn. Ty nejviditelnější jsou především v rozdělení psů do velikostních kategorií. Nejprve běhali všichni psi na stejných překážkách. Již počátkem osmdesátých let byla vytvořena kategorie pro malé psy a později v devadesátých letech pak byli psi rozděleni dokonce do kategorií tří - Small, Medium a Large - a toto rozdělení trvá dodnes.

Agility se ale neustále mění díky tomu, že žádný závod není stejný. Princip tohoto sportu je založen na dokonalé ovladatelnosti psa, kterou prověřuje rozhodčí svým parkúrem, který se pro každý běh liší. A možností je nekonečně mnoho. Každý rozhodčí má pro stavbu parkúru k dispozici až 11 druhů překážek a prostor 20x40 metrů. Soutěžní trať musí mít délku 100 - 200 metrů a musí obsahovat celkem 15 až 20 překážek, z nichž minimálně 7 musí být skokových. Samotné rozmístění je však na uvážení rozhodčího. Ten v agility tedy nepůsobí pouze jako posuzovatel správnosti běhu, ale i jako tvůrce parkúru.

Každý běh je originál, proto každou trať musí rozhodčí nejprve postavit, většinou podle nákresu, který si předem připravil. Následuje prohlídka trati, kdy mají všichni soutěžící psovodi možnost přibližně 10 minut procházet parkúr a zkoušet si proběhnout jednotlivé pasáže. Samozřejmě bez psa. Po prohlídce již běhají jednotlivé týmy dle rozlosování. Nejdůležitější je zaběhnout trať bez chyby a v co nejkratším čase.

Vstupné čtvrtek 5. 10. 2017
250
Vstupné pátek 6. 10. 2017
450
Vstupné sobota 7. 10. 2017
450
Vstupné neděle 8. 10. 2017
550
4-denní pas (four day pass)
1 100
Vstupenka na Welcome dinner
550
Děti do 100 cm bez nároku na sedačku
zdarma
ZTP/P zdarma /doprovod plná cena dle dne
zdarma