Obecné

Stadion zahrnuje fotbalové hřiště o rozměru 100 x 68 m s přírodní trávou, 400 metrů dlouhý tartanový ovál s osmi dráhami a vodním příkopem a sektory pro lehkoatletické disciplíny: skok do výšky, dálky a o tyči, hod kladivem, diskem a oštěpem a vrh koulí.

Vstup na stadion je pro sportující jednotlivce zdarma vyjma časů tréninků atletického klubu (všední dny od 16 do 19 hod.) a termínů konání sportovních akcí a zápasů. Vzhledem k vysoké vytíženosti atletického stadionu doporučujeme pro rekreační běh využívat víceúčelovou sportovní dráhu o délce 1,4 km obepínající sportoviště v areálu.

Základní pravidla sportování na stadionu:

  • atletický stadion slouží jako primární sportoviště pro AC Slovan Liberec a je potřeba v maximální míře respektovat jejich činnost
    • atletický klub má stadion vyhrazený pro své tréninky od pondělí do pátku v čase 16 až 19 hod.
    • zároveň je stadion vyhrazený v době konání akcí a závodů
  • sportující veřejnost – jednotlivci – mají stadion přístupný zdarma vyjma vyhrazených časů (tréninky, zápasy, závody, akce atd.)
  • organizované skupiny (veřejnost i sportovní kluby) se musí předem nahlásit správci areálu, který potvrdí, zda je požadované sportoviště v daném čase dostupné
  • přísný zákaz vstupu na trávník neoprávněným osobám
    • tento zákaz se vztahuje nejen na sportování, ale i na volný přechod trávníku apod.


Organizované aktivity a skupiny
Z důvodu vysoké návštěvnosti a přetížení sportovišť je nutné příchod a činnost organizovaných skupin předem konzultovat se správcem areálu - viz kontakt níže.


Stadion má od roku 2010 modernizované tribuny, tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severovýchod.

V případě zájmu o dlouhodobý pronájem nebo zajištění sportovního soustředění kontaktujte:

Marek Luft

Manažer sportovních provozů

+420 488 048 118

+420 731 645 965

luft@homecreditarena.cz

Otevírací doba

PO 8 -22 8 -22
ÚT 8 -22 SO 8 -22
ST 8 -22 NE 8 -22
ČT 8 -22